Ostrowo :: Ostrowo - spokojne wczasy nad morzem

Ta niezwykle urokliwa wieś letniskowa usytuowana jest około 3,5 km na zachód od Jastrzębiej Góry. Położona jest za płynącą równolegle do brzegu morskiego rzeką Czarną Wdą, na niewielkim wzniesieniu - zwanym "Kępą Ostrowską". Nazwa związana jest z wyspowym położeniem tej osady wokół rozległych Karwieńskich i Bielawskich Błot, zalewanych w przeszłości przez morze. Okoliczne sosnowe lasy doskonale nadają się na spacery, a malownicze łąki tworzą swoisty urok.

Przy ostrowskiej leśniczówce bierze swój początek 5-kilometrowa ścieżka dydaktyczna przez rezerwat Bielawa. Najlepszym czasem do obserwacji licznie tu występujących gatunków roślin, ptaków i zwierząt jest okres od maja do października. Na przelotach zatrzymują się tu m. in. stada żurawi, liczące nawet po kilkadziesiąt osobników.

W Ostrowie na uwagę zasługują: zabytkowa chata z XVIII wieku, drewniana wieża widokowa usytuowana w lesie na wysokości cmentarza, skąd rozpościera się widok na Bielawskie Błota i Ziemię Pucką oraz naturalne źródło wybijające w zachodniej części Kępy Ostrowskiej, przy drodze biegnącej przez łąki z Ostrowa do Karwi.

INFO: wladyslawowo.pl

Ta strona jest do wynajęcia
tel. 0 -606 349 666

Obiekt posiada:
» Pokój 2-osobowy
CENA: do uzgodnienia
KONTAKT: 606349666
Pokój 2-osobowy  
CENA: do uzgodnienia
Wyposażenie/Dostęp:

Ostrowo

Ostrowo (kaszb. Òstrowò) - miejscowość kaszubska (wieś letniskowa) w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie puckim, w gminie miejskiej Władysławowo, pomiędzy Karwią i Jastrzębią Górą, ok. 1 kilometra od Morza Bałtyckiego, na Kępie Ostrowskiej i w sąsiedztwie pradoliny Czarnej Wody. W Ostrowie bierze swój początek ścieżka dydaktyczna prowadząca do rezerwatów przyrody Bielawskiego Błota. W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa gdańskiego.

INFO: wikipedia.org